Povrchová úprava materiálu

Pre našich zákazníkov zabezpečujeme povrchovú a mechanickú úpravu IBA u nás objednaného a zakúpeného tovaru a to prostredníctvom našich spoľahlivých partnerov z uvedených oborov. Pre viac informácii prosím kontaktujte náš obchodný úsek.

 

Najčastejšie povrchové úpravy spojovacieho materiálu

ProcesPopis procesu
Čiernenie Čiernenie je chemický proces pri teplote ca 140 °C s následným ponorením do oleja, známy tiež ako alkalické čiernenie za tepla alebo brunírovanie. Je to bežný spôsob farbenia výrobkov z ocele. Pri tomto procese dochádza ku chemickej reakcii, pri ktorej sa vytvára na povrchu čierneného materiálu oxidická vrstva. Tento čierny povlak má hlavne dekoratívny charakter, ale slúži tiež na zvýšenie koróznej odolnosti materiálu (mierna ochrana).
DELTA-MKS
Delta-Seal
Delta-Tone
Delta-Protekt
Špeciálne povrchové úpravy materiálu vykonávané nanášaním ochranných povlakov na materiál s následným „sušením“ v peci. Ochranné povlaky neobsahujú ťažké kovy a nemajú karcinogénne a mutagénne účinky. Vyznačujú sa vysokou odolnosťou voči korózii, výbornou chemickou a tepelnou odolnosťou s možnosťou vytvorenia nevodivého povlaku so zabránením vzniku kontaktnej korózie. Možnosť výberu farebného prevedenia zo širokej škály farieb.
Niklovanie Slúži ako k dekorácii, tak i ako antikorózna ochrana. Vďaka tvrdej vrstve nachádza uplatnenie pri výrobe elektrozariadení i v telekomunikáciách. Špeciálne u skrutiek nedochádza k oteru povrchovej vrstvy. Poniklované diely zo železa sa neodporúčajú používať v exteriéri.
Pozinkovanie galvanické Galvanické zinkovanie je elektrolytické nanášanie tenkej vrstvy zinku na vodivý materiál ako je oceľ, zliatina, mosadz, meď. Tým sa zvýši odolnosť povrchu materiálu voči korózii, tvrdosť, elektrická vodivosť a podobne. Chromátovaním sa povrchu dodáva strieborný alebo zlatý odlesk, pričom sa zlepšuje aj odolnosť vrstvy.
Pozinkovanie mechanické Chemicko-mechanický proces nanášania vrstiev. Odmastené diely sú spoločne so špeciálnou zmesou zo sklenených guličiek a zinkového prášku vložené do pokovovacieho bubna. Sklenené guličky pôsobia ako nosiče zŕn zinkového prášku a nanášajú ich na povrch materiálu, na ktorých sú vďaka zváraniu za studena tieto zrná prilepené.
Pozinkovanie žiarové Pri žiarovom zinkovaní sa oceľ po vhodnej úprave ponorí do približne 450 °C horúcej taveniny zinku. Zinok a oceľ tak navzájom reagujú. Na povrchu ocele sa vytvorí zliatina železa a zinku. Týmto neoddeliteľným prepojením zinku a ocele vznikne ochrana, ktorá sa výrazne líši od ostatných procesov. Povrchy ošetrené žiarovým zinkovaním sú chránené pred vplyvom vetra a počasia po desaťročia a vyznačujú sa aj dobrou odolnosťou voči mechanickým vplyvom.
Tepelné spracovanie Tepelné spracovanie je technologický proces, pri ktorom sa materiál ohrieva a ochladzuje a tým sa dosiahne úprava jeho vlastností ako pevnosť, tvrdosť, húževnatosť, obrábateľnosť, odolnosť proti opotrebeniu. Požadovaná úpravu vlastností sa dosiahne žíhaním, kalením, popúšťaním, zušľachťovaním (do oleja alebo do vody) a chemicko-tepelným spracovaním (cementovanie).


V zozname uvedené povrchové úpravy patria medzi najčastejšie procesy povrchových úprav spojovacieho materiálu. V prípade záujmu o iný spôsob povrchovej úpravy alebo ďalšie informácie, prosím kontaktujte náš obchodný úsek.

Prosím, venujte nám pozoronosť.
Na prispôsobenie obsahu a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Svoj súhlas môžete vždy upraviť.

Potrebné súbory
Štatistické súbory

Odmietnuť